Rusztowania Layher

Rusztowania Layher

Od 60 lat Layher znany jest z niezawodnej innowacji, najlepszej jakości i efektywności. Firma słynie z oryginalnej konstrukcji swoich produktów, zarówno pojedynczych elementów, jak i całych systemów, a także z optymalnego wykorzystania technicznych i konstrukcyjnych rozwiązań.

Rusztowania Layher to wszechstronne systemy, łatwe do montażu i cenione za długą żywotność swoich składników. Można je wykorzystać do różnego rodzaju budów, w przemyśle i na imprezach okolicznościowych. Dzięki szerokiej gamie produktów, elastycznej koncepcji “klocków” i wielu możliwości zastosowań, Layher pozwala na realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

W skład oferty firmy Layher wchodzą rusztowania ramowe BLITZ, modułowe ALLROUND, sceny, trybuny i estrady systemu EVENT, aluminiowe rusztowania jezdne, drabiny, systemy ochronne PROTECT oraz szereg akcesoriów i elementów dodatkowych.

Rusztowanie Layher Allround stało się synonimem rusztowań modułowych na rynku. Rusztowanie Allround oferuje niezrównaną wszechstronność do stosowania na budowach, w przemyśle chemicznym, elektrowniach, samolotach, stoczniach, sektorze imprez, teatrach i arenach. Dzięki licznym elementom o różnych wymiarach i łatwemu montażowi, można go używać na różnego rodzaju budowach, od budynków mieszkalnych po budynki przemysłowe i sakralne, a także podczas renowacji zabytków.

System składa się z kilku podstawowych elementów, które można swobodnie rozmieszczać, takich jak stojaki z rozetami co 50 cm, rygle okrągłe i w typie U o różnych wymiarach. Połączenia między elementami są łatwe do wykonania dzięki klinowo-stykowej metodzie montażu, która zapewnia bezpieczeństwo i prostotę. Do rusztowań można też dokupić dodatkowe akcesoria, takie jak szalunki stropowe. Allround to modułowe rusztowania klinowe, które naprawdę dobrze się sprawdzają w wielu różnych sytuacjach.

Rusztowanie ramowe Blitz to jedna z najpopularniejszych konstrukcji rusztowań na rynku, która jest obecna od wielu lat i zdobyła uznanie wśród użytkowników. Zbudowane są one z lekkich, ale jednocześnie stabilnych i bezpiecznych elementów, co stanowi główny cel  projektantów. Są one przeznaczone do budowy domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, ale nie nadają się do zastosowań w przemyśle.

Rusztowania Layher

System Blitz charakteryzuje się lekką, ale jednocześnie wytrzymałą i stabilną konstrukcją, co czyni go idealnym rozwiązaniem do różnych zastosowań. W porównaniu do innych rusztowań, Blitz wyróżnia się niewielką liczbą elementów i łatwym montażem, który nie wymaga stosowania śrub ani innych narzędzi. Dzięki temu można szybko i sprawnie zmontować konstrukcję, co znacznie ułatwia pracę.  Są to rusztowania modułowe, składające się z kilkunastu elementów, które pozwala na stworzenie rusztowania idealnie dopasowanego do kształtu budynku. Elementy Blitz można podzielić na cztery kategorie: podstawowe nośne, zabezpieczające, konstrukcyjne i kotwiące. Poziom konstrukcji można regulować za pomocą nakrętki podstawki śrubowej, co daje możliwość regulacji w zakresie aż 110 cm.

W ofercie Layher znajdziesz nie tylko rusztowania, ale także szeroką gamę akcesoriów rusztowań. Możesz zakupić niektóre z modułów oddzielnie, co pozwoli Ci stworzyć własny, indywidualny system.

Poza rusztowaniami, Layher oferuje także inne produkty, takie jak rusztowania aluminiowe z serii Event. Są to rusztowania przenośne, które zapewniają komfort widzów i swobodę poruszania się na wydarzeniach, takich jak koncerty czy występy. Te rusztowania idealnie sprawdzą się do budowy i zabezpieczenia scen i trybun.

Rusztowania Layher mogą być dość kosztowne. Ta firma specjalizuje się głównie w tworzeniu rusztowań dla dużych budynków, bloków, wielorodzinnych i budownictwa przemysłowego, a nie dla jednorodzinnych. Dlatego kompletny system może być bardzo wysokim kosztem – niewielkich rozmiarów rusztowanie może kosztować około 10 000 – 15 000 zł. W związku z tym warto rozważyć opcję kupna rusztowania używanego lub jego wynajem.

Wynajem rusztowań to doskonały pomysł – płacisz tylko za czas używania, a firma wynajmująca rusztowania dobierze dla ciebie wszystkie potrzebne elementy do twojego budynku. Cena dzienna jest obliczana na podstawie elementów i materiałów, które chcesz wynająć.

Poza rusztowaniami Layher bardzo popularne są też rusztowania Plettac, o których możesz przeczytać na naszym blogu.

pl_PLPolish