Wynajem szalunków - jak to załatwić? Jakie są etapy?

Jak wynająć szalunki – krok po kroku

Boguc Construction to firma budowlana, która stoi na solidnych fundamentach profesjonalizmu, doskonałej jakości sprzętu oraz indywidualnego podejścia do każdego klienta. Dzięki temu zestawieniu cech, gwarantujemy udaną realizację zarówno mniejszych, jak i większych inwestycji.

Jakość Sprzętu i Obsługi

W naszej ofercie znajdziesz sprzęt szalunkowy renomowanych producentów, takich jak Doka, Alsina, STEN, Tekko, ULMA, Hunnebeck oraz PERI. Oferujemy możliwość zakupu lub wynajmu szalunków, zawsze z naciskiem na najwyższą jakość. Nasza gama produktów obejmuje profesjonalne podpory stropowe, różnorodne długości dźwigarów, a także deskowania systemowe i poszycie szalunkowe od najlepszych producentów, takich jak ULMA, PERI, Doka czy Hunnebeck. Systematycznie poszerzamy nasz asortyment, oferując zarówno nowe, jak i starannie wyselekcjonowane używane produkty.

Indywidualne Podejście

Nasi specjaliści stanowią kluczową wartość dodaną w procesie wynajmu. Zawsze gotowi służyć pomocą, pomagają w doborze odpowiedniego sprzętu, co gwarantuje szybką i sprawną realizację inwestycji. Działamy z myślą o zadowoleniu klientów, dostosowując ofertę do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Dostawa

Gwarantujemy szybki i ekonomiczny transport na terenie całej Polski, dostarczając sprzęt tam, gdzie go potrzebujesz – od małych domów jednorodzinnych, przez budynki wielorodzinne, po inwestycje deweloperskie, hale produkcyjne i inne obiekty.

Proces wynajmu w Boguc Construction

Po skontaktowaniu się z nami, przystępujemy do starannej analizy Twoich potrzeb, ustalając rodzaj systemów szalunkowych niezbędnych do Twojego projektu. Projekt inwestycji trafia do naszego doświadczonego działu technicznego, gdzie dokładnie obliczamy koszty wynajmu. Dzięki temu klient od samego początku ma pełną jasność odnośnie kosztów, co umożliwia świadome podejmowanie decyzji.

Nasi eksperci w razie wątpliwości służą radą i ekspertyzą, pomagając klientowi zrozumieć, dlaczego dany rodzaj szalunków jest najbardziej odpowiedni dla danego projektu. Transparentność w procesie wynajmu jest dla nas priorytetem, co pozwala klientowi czuć się pewnie i zorientowanym na każdym etapie współpracy.

Wynajęcie szalunków – jak to działa?

Warunki współpracy i formalności

Po uzgodnieniu szczegółów, takich jak rodzaj sprzętu i okres wynajmu, przechodzimy do etapu formalności. Podpisanie umowy, przedpłata za wynajem i wpłata kaucji zwrotnej to kluczowe elementy, które pozostają do załatwienia przed dostawą sprzętu.

Dostawa sprzętu na miejsce budowy

Czy po podpisaniu umowy klient musi sam odebrać sprzęt? Absolutnie nie – dostarczeniem sprzętu zajmujemy się my. Jako najszybciej działająca wypożyczalnia w regionie doskonale rozumiemy, jak ważny w branży budowlanej jest czas. Dlatego szalunki fundamentowe, ścienne, oraz stropowe dostarczamy terminowo nawet w okresie największego zapotrzebowania. Do tego zadania przystępuje nasza doświadczona kadra, złożona z ludzi od lat związanych z branżą budowlaną.

Po dostarczeniu sprzętu, należy podpisać dowód odbioru dostarczony przez kierowcę. Przed podpisaniem zaleca się dokładne sprawdzenie stanu ilościowego i jakościowego  poszczególnych elementów szalunku systemowego, porównując go ze stanem ilościowym podanym w dokumencie dostawy. Wszelkie uwagi/ ewentualnie rozbieżności w dostawie należy zgłosić w formie mailowej najpóźniej kolejnego dnia po dostawie.

Zwrot szalunków

Aby zwrócić sprzęt, wymagana jest awizacja co najmniej 48h roboczych przed planowanym zwrotem. Jeśli sprzęt jest dostarczany osobiście, klient powinien przestrzegać standardów bezpieczeństwa podczas transportu do magazynu Boguc Construction. Jeśli sprzęt jest zwracany za pośrednictwem firmy transportowej, należy go przygotować do transportu w taki sam sposób, w jaki został dostarczony.

Po zwrocie sprzętu, jest on poddawany przeliczeniu i sprawdzany pod kątem uszkodzeń i zabrudzeń. Na podstawie tych informacji sporządzany jest “Protokół Zwrotu Sprzętu”, zawierający informacje dotyczące ilościowego i jakościowego stanu sprzętu po zwrocie.  Stan techniczny, rozbieżności ilościowe magazyn Wynajmującego sprawdza w terminie 14 dni roboczych od momentu zwrócenia przedmiotu najmu, w tym czasie (po finalnym rozliczeniu wynajmu) zwracana jest również kaucja.

Podsumowanie

Boguc Construction nie tylko dostarcza wysokiej jakości sprzęt budowlany, ale również oferuje kompleksowe wsparcie techniczne i indywidualne podejście do klienta. Nasz rozbudowany proces wynajmu gwarantuje nie tylko dostarczenie potrzebnego sprzętu, ale także pewność, że Twoja inwestycja przebiegnie sprawnie i efektywnie. Z nami budowanie staje się nie tylko zadaniem, ale także satysfakcjonującym doświadczeniem.

 

pl_PLPolish