szalunki nowe czy używane

Nowe czy używane szalunki?

Kupić nowy czy używany sprzęt szalunkowy?

Pytanie to zadaje sobie dużo firm przed dokonaniem zakupu. Wiele z nich odrzuca myśli o zakupie używanego sprzętu ponieważ chcą mieć towar idealny z gwarancją producenta. Pojawiają się pytania ile wytrzyma używany czy lepiej zainwestować w nowy?

Używany nie znaczy gorszy

W przypadku szalunków nie ma znacznej różnicy między funkcjonowaniem używanego a nowego sprzętu.
Przyjmując że kupujemy nowy szalunek w cenie 100 000 zł po około miesięcznym użytkowaniu staje się już szalunkiem używanym jego wartość spada o około 30%. Na nowy sprzęt mamy natomiast gwarancję, która daje nam pewność, że wszystko będzie działać jak należy. Jednym z głównych powodów, dla których klienci decydują się ma zakup sprzętu używanego jest przede wszystkim cena. Można pozyskać szalunki używane w cenie nawet do 50% niższej niż przy zakupie nowego sprzętu tego samego producenta. Takie używane szalunki też można użytkować na budowie dobrych kilka lat. Należy pamiętać, że koszty zakupu sprzętu używanego szybciej się zwrócą.

Przyjmując że firma kupuje nowy szalunek ścienny w cenie 50 000 zł i po pół roku użytkowania postanawia go sprzedać wtedy jego cena wynosi ok.35-40 tyś zł. Klient który kupił szalunek „prawie nowy” tzn już używany w cenie ok 30% mniejszej po użytkowaniu roku czasu może go sprzedać w tej samej cenie tzn ok 35-40 tyś zł. Zakup szalunku to inwestycja na lata a dla klienta używany znaczy tańszy.

Jakie są minusy?

Jednym z najważniejszych minusów jest brak gwarancji. Przeważnie firmy sprzedające towar używany nie przyjmują reklamacji ani zwrotów. Czasem może się tak zdarzyć, że przy zakupie np: 100 sztuk 95 będzie „prawie jak nowe” natomiast pozostałych 5 nie spełni naszych wymagań. Dlatego przed zakupem używanego sprzętu zawsze warto zobaczyć go osobiście (w ostateczności poprosić o dokładne zdjęcia). Ważne aby sprawdzić stan techniczny towaru oraz czy towar nie jest kradziony.

Przy zakupie sprzętu używanego można też postawić na jakość – zamiast nowych szalunków mniej znanego producenta możemy pozwolić sobie na mocne, używane szalunki najlepszych firm w tej samej cenie.

Czasem zdarza się, że klient ma konkretne wymagania … szuka podpór do użytku własnego np: stawia garaż. Wiadomo, że nie będzie szukał sprzętu nowego z gwarancją ani ładnie wyglądającego, wybierze tani używany sprzęt za jak najniższą cenę.

Kupując używany sprzęt musimy się liczyć z tym, że mają się prawo pojawić na nim ślady użytkowania. Warto natomiast sprawdzić czy nie ma na nim wgnieceń i nierówności świadczących o tym, że to towar wadliwy i firma chce się go pozbyć.

Podsumowując

Decydując się na zakup szalunków warto rzucić okiem na sprzęt używany gdyż może okazać się oszczędnością oraz w wielu sytuacjach – lepszym wyborem. Wiadomo, że taki zakup niesie ze sobą małe ryzyko ale często warto je ponieść. Kupując natomiast nowy sprzęt możesz być spokojny, że wszystko jest idealne i pracuje jak należy.

Gdyby powyższy artykuł nie rozwiał Państwa wątpliwości polecamy skontaktować się z naszymi doradcami pod numerem +48 22 810 10 06. Pomogą w rozpatrzeniu konkretnej sytuacji i doradzą jakie rozwiązanie jest bardziej korzystne czy ekonomiczne.

Można też zobaczyć oferowane przez nas szalunki ścienne czy stropowe klikając w linki.

pl_PLPolish