,

Element rozszalowujący MidiBox


– wysposażony w ucho transportowe
– wykonane ze stalowych profili
– wykonane z blachy poszyciowej zabezpieczonych cynkowaniem ogniowym
– zmniejszają wymiar liniowy o 5 cm

Tel: +48 22 810 10 06
E-mail: info@boguc.eu

2,178.00 3,584.00 

Element rozszalowujący współpracuje z systemem szalunków ściennych MidiBox

Element rozszalowujący MidiBox umożliwia demontaż całej sekcji wewnętrznej szalunku bez potrzeby demontażu zestawu na elementy pierwsze. Mechanizm rozszalowujący zmniejsza wymiar szalunku o 5 cm. Powstały luz pozwala na swobodne wysunięcie segmentu. Nowe wykonanie umożliwia zestawianie elementów rozszalowujących jeden nad drugim.

A0640150 20×150 cm
A0640270 20×270 cm
A0640300 20×300 cm
A0640330 20×330 cm

Szalunek szybu windowego służy do szybkiego szalowania i rozszalowywania deskowania wewnętrznego w szybach windowych, bez potrzeby demontażu poszczególnych elementów. Umożliwia to element rozszalowujący, dzięki któremu zmniejsza się wymiar zewnętrzny danego segmentu szalunków o 5 cm. Pozwala to na swobodne wyjęcie zestawu deskowań z wnętrza szybu windy i przestawienie go, przy pomocy żurawia, w dowolny rejon budowy. Element rozszalowujący jest elementem systemowym szalunków ściennych MIDI BOX. Wykonany jest ze stalowych profili oraz blachy poszyciowej. Montujmy go do standardowych płyt szalunkowych.

Montaż elementu rozszalowującego

Montaż szalunku szybu windowego rozpoczyna się od zestawienia segmentu wewnętrznego. Na jedną ścianę szalunku montuje się jeden element rozszalowujący, dobierając szerokości płyt i wstawek drewnianych tak, aby element rozszalowujący znajdował się w osiach symetrii układu. Szczelne przyleganie blachy poszyciowej elementu rozszalowującego do sklejki sąsiednich płyt gwarantują belki napinające, które dodatkowo prostują szalunek. Dla ułatwienia montażu bezpośrednio do elementu rozszalowującego sugeruje się montowanie płyt o szerokości do 50 cm. Maksymalna średnica Minimalne wymiary wewnętrznych ścian szybu (długość), dla których można posiłkować się zestawem szybowym wynoszą: 1,4 x 1,4 m. W tym przypadku używa się płyt o szerokości 30 cm.
Następnie, montuje się zewnętrzną część szalunku oraz ustala grubość ściany, czyli rozstaw pomiędzy deskowaniem zewnętrznym i wewnętrznym. W zewnętrznym segmencie szalunku, dokładnie naprzeciwko elementu rozszalowującego, należy zamontować wkładkę uzupełniającą regulowaną. Elementy składowe zestawu łączone są ze sobą za pomocą zamków szalunkowych. Zmontowany segment  dostarcza się na miejsce pracy i rozsuwa na potrzebny wymiar nakrętki, którą swobodnie łączy się element rozszalowujący z płytą podstawową wynosi 10 cm.

montaż elementu roszalowującego

Demontaż elementu rozszalowującego

Demontaż szalunku szybu windowego odbywa się przy pomocy żurawia i standardowych zawiesi transportowych. Element rozszalowujący został wyposażony w ucho transportowe, do którego montowane są zawiesia. Segment wewnętrzny po uprzednim zdemontowaniu ściągów, belek napinających, wsporników i innych elementów łączących ze ścianą, podczepia się do zawiesi i transportuje pionowo. Ruch w górę pozwala na zadziałanie mechanizmu zmniejszającego wymiar gabarytowy segmentu i wyluzowanie go dla swobodnego wyjęcia ze strefy roboczej. Luz powstały pomiędzy wymiarem wewnętrznym szybu a wymiarem segmentu wewnętrznego, wynoszący około 5 cm,
jest w pełni wystarczający do swobodnego wysunięcia segmentu. Raz zmontowany szalunek szybu windowego jest stosowany na wszystkich kondygnacjach realizowanego obiektu. Konstrukcja elementu rozszalowującego umożliwia zestawienie dwóch szalunków szybu windowego (np. 3 m + 1.5 m).

demontaż elementu rozszalowującego MidiBox

Nasi handlowcy chętnie pomogą w obliczeniach dotyczących ilości potrzebnych na budowieJeśli masz pytania na temat tego produktu prosimy o kontakt pod nr +48 22 810 10 06 lub poprzez formularz.

SKU: Brak danych Kategorie: ,
Wymiary

20×150 cm, 20×270 cm, 20×300 cm, 20×330 cm

pl_PLPolish