Stożek SKK służy do połączenia z jednej strony ściągu B15, natomiast z drugiej strony pręta gwintowanego lub śruby z gwintem metrycznym M24.
Wspornik szalunku wspinającego, to element szalunku ściennego przeznaczony do wykonywania deskowania ścian zewnętrznych. Wsporniki stosuje się do wysokości budynków H=100 m. Maksymalna wysokość szalunku 4,2 m – bez dodatkowego zakotwienia płyt szalunkowych. Maksymalny rozstaw wsporników 1,35 m. Wsporniki należy kotwić stosując stożki SKK i kotwy faliste lub pętlowe B15. Stożek jest elementem odzyskiwanym. Różnorodność płyt pozwala na optymalne rozstawienie dowolnego szalunku. System deskowań zapewnia gładkość uzyskanych powierzchni, które po rozszalowaniu nie wymagają tynkowania. Stosuje się jedynie tynki pocienione lub szpachlowanie.
Mocowanie stożków SKK do płyty szalunkowej
Pracę rozpoczynamy od wyliczenia „rzędnej” linii mocowania stożków na szalunku licząc za „0” poziom ostatnio wykonanego stropu. Wyliczeń dokonujemy w sposób następujący:
h = hs – gs- 10 cm – x
gdzie:
h – wysokość położenia stożka SKK od poziomu „0”; [cm]
hs – wysokość ściany; [cm]
gs – grubość stropu; [cm]
x – grubość podkładu (np. kantówka 10 x 10, dźwigar drewniany H-20 itp.) opieranego na zaczepach wspornika wspinającego, stanowiącego podparcie dla płyt szalunkowych; [cm]
Po wyliczeniu wysokości linii stożków, na szalunku zewnętrznym, należy wytrasować miejsca przybicia uchwytów montażowych M24 x 28 (A2545040) i dokonać ich montażu. Następnie, na zamocowany uchwyt wkręcamy stożek SKK – B15/M24 (A2545030), a w stożek odpowiednio dobraną kotwę. Rodzaj i długość kotwy uzależniona jest od miejsca usytuowania stożka (ściana, strop) i czasu technologicznego twardnienia betonu. Jest to czas, liczony od momentu zabetonowania stożków do chwili zamontowania w nich wsporników szalunku wspinającego.
Nasi handlowcy chętnie pomogą w obliczeniach dotyczących ilości potrzebnych na budowie. Jeśli masz pytania na temat tego produktu prosimy o kontakt pod nr +48 22 810 10 06 lub poprzez formularz.